piątek, 17 maja 2019

Gorąco i idiotycznie

Nasz ulubiony Onet napisał , że wczoraj było w Sejmie gorąco. Chciwie rzuciliśmy się na artykuł zatytułowany "Gorąco w Sejmie podczas głosowania nad ustawą dot. pedofilii"
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/goraco-w-sejmie-podczas-glosowania-nad-ustawa-dot-pedofilii/1081tvx
Spodziewaliśmy się ciekawych rzeczy i nie zawiedliśmy się!

Opozycja przyniosła na posiedzenie z transparenty z napisem "Stop pedofilii" i "Komisja natychmiast". Prezentowała te transparenty na sali sejmowej i skandowała głośno: "komisja, komisja"!

Wprawdzie ciocia Wiki twierdzi, że komisja "Powoływana jest przez Sejm w drodze uchwały bezwzględną większością głosów. Projekt uchwały, który powinien wskazywać potrzebę i cel powołania komisji, może być wniesiony przez Prezydium Sejmu lub co najmniej 46 posłów"... Ale co ona tam wie... Może faktycznie wystarczy napisać na kartonie słowo "komisja", poskandować trochę i prawdziwa komisja gotowa?

Jednak my (gdybyśmy byli posłami), tak dla pewności, wnieślibyśmy projekt... No ale my jesteśmy tylko drobnymi pijaczkami. Widocznie posłowanie przewyższa alkohol pod względem wypalania szarych komórek...

To jeszcze nie wszystko. W roli wisienki na torcie wystąpił poseł Nitras. Zdobył gdzieś i próbował wręczyć Kaczorowi dziecięce buciki... Dwa razy próbował i obie próby były nieudane. Najpierw przeszkodził mu marszałek Terlecki, a później Suski z Jakim. Suski to naprawdę szybki gość!

Wiadomo, że obuwie Kaczora jest w fatalnym stanie, a sam Kaczor ma malutkie stopy, ale raczej PCK powinien tym się zająć, albo Caritas...

Cóż jeszcze można napisać? Chyba tylko to: NIE BAWCIE SIĘ TAK, BO TO NIE JEST ŚMIESZNE!

29 komentarzy:

 1. Nie wiem, czy pamiętasz obrady pierwszego, wolnego sejmu? (to akurat nie żaden stoper, po prostu nie wiem, ile masz lat :) ) Ja tak. Słuchałam posłów z przejęciem. Nie powiem, żeby wszyscy byli jednomyślni, ale nie darli się na siebie, nie obrażali wzajemnie i naprawdę dążyli do rozwiązania problemu. Szkoda wielka, że już nie umiemy tak z sobą rozmawiać :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam. W owym czasie czytałem GW od "deski do deski"... Później już tylko "Nie" Urbana czytałem. Co oni ze mnie zrobili? Albo raczej... Co oni z siebie zrobili?

   Usuń
  2. Urban często miał rację, ale nigdy nie był w mojej strefie wrażliwości. Raziło mnie jego grubiaństwo. Natomiast Michnik do dziś jest moim autorytetem. Nawet jeśli się mylił, to przyznaje to. No i nie jest fanatyczny.

   Usuń
  3. Ja myślę, że obaj są jadowici. Tyle, że Urban tym się chwali, a Michnik nie...

   Usuń
 2. Gdy czyta sie nagłówki w internecie, to można się spodziewać wszystkiego, tylko nie właściwej treści...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie już nic nie zdziwi podczas obrad Sejmu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyś tego w złą godzinę nie powiedział!

   Usuń
 4. " Ciężko mi jakoś na duszy... I na ciele... A najciężej na umyśle.."
  mnie również :)
  obrad Sejmu nie oglądam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie oglądam. Czasami tylko puszczam sobie filmiki z "najmądrzejszymi" wypowiedziami posłanek i posłów. Opcja nie ma znaczenia, wszyscy potrafią...

   Usuń
 5. O, pewnie szukał swojego Kopciuszka... Tylko Kopciuszek nie chciał przyjąć bucika na klatę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kopciuszek w wersji LGBT+?

   Muszę publicznie pochwalić się odnośnie LGBT. Dużo wysiłku mnie to kosztowało, ale nauczyłem się poprawnie wymawiać ten skrót!

   Usuń
 6. To wszystko jest beznadziejnie ... smutne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano smutne. Niby dobrze wiem, że chodzi im tylko o władzę i koryto... Ale żeby aż tak?

   Usuń
 7. A widzisz. Ja myślałam, że do zostania posłem trzeba mieć mniej szarych komórek. A to odwrotnie, od posłowania im się tak porobiło. Bardzo to smutne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech oni sobie tam obradują w tym Sejmie... Tylko od podejmowania decyzji trzeba ich odsunąć!

   Usuń
 8. Żadna sejmowa zabawa nie jest śmieszna, to raczej thrillery.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej powiedziałbym, że thrillery powstają jako skutki ich działań.

   Usuń
  2. Ale pierwsze sceny kręcone są w sejmie :)

   Usuń
 9. Ale te buciki dla Kaczorka to z racji ochrony jego osoby przed pedofilami, czy też jest to zarzut, a może nie ma sejm za naszą kasę o czym rozmawiać i kupują buty???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdaje się, że wszystko naraz.

   Usuń
  2. Jak wszystko na raz, to im w budżecie zabraknie

   Usuń
 10. ...a przepraszam bardzo...kogo mamy tu bronić lub kogo ganić? Może po tych trzech latach w końcu posłuchać pana Niesiołowskiego:" wygracie wybory to sobie przegłosujecie". Jedni pewnie poszukają w gorszym sorcie, bo czują się dobrze wśród ludzi bez honoru, bez zasad, bez moralności i z flagą Polski na papierze toaletowym, dumnie przedstawiając dokonania ...inni poszukają w reszcie, która resztą nie jest a jest nadzieją ,że tam jakieś niespleśniałe ziarno. Czy z takich poszukiwań powstanie sejm , który będzie mnie bronił. Zobaczymy. Tymczasem ze smutkiem trwa msza pogrzebowa wymiaru sprawiedliwości zreformowanego przez Strzembosza i innych ...czytanie wyroku w sprawie mafii gdańskiej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem patetycznie: Trzeba wejrzeć w swe serce i użyć rozumu swego.
   Szkoda, że nie wynajęli Krystyny Czubówny do odczytywania tego wyroku...

   Usuń
 11. Podobno szwagier Nitrasa ma manufakturę szewską w Grudusku i sprytny poseł postanowił pomóc, gdyż szwagier (wbrew temu, co mówią) to też jakaś rodzina. A tak poważnie, to łapy opadają!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pod wrażeniem. Nie spodziewałem się, że Nitras potrafi tak walczyć o dobro rodziny...

   Usuń
 12. Myślę, że gdyby te buciki Nitrasa wyciąć z przodu to może Kaczor by się w nich zmieścił. W końcu mały jest ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba trochę za wąskie były. Kacza stopa jest krótka, ale szeroka.

   Usuń

Jeżeli pojawiają się jakieś obrazki, to przysięgam, że ja nie mam z tym nic wspólnego. W ustawieniach zaznaczyłem stanowcze NIE dla obrazków!