niedziela, 31 maja 2020

Takie tam bzdety

Dziad Śmietnikowy oburzony jest cyrkiem dziejącym się w gospodarce odpadami komunalnymi. Nie chodzi mu tylko o kosmiczne ceny za wywóz odpadów, cały system mu się nie podoba! Będzie protestował, a na razie wymyślił pieśń zagrzewającą do boju: 
"I wyruszył Dziad z kumplami
Spod zamkniętej restauracji
By nie było
By nie było

Pośród śmieci segregacji"!

Duda z Morawieckim spotkali się w otwartej restauracji niedaleko przekopu Mierzei Wiślanej i chlapnęli sobie po piwku. Wyznawcy teorii spiskowych twierdzą, że było to piwo z sokiem; my sądzimy, że mężowie stanu wypili piwo nawarzone, nie tak dawno temu, przez Jacka Sasina...

Jeżeli chodzi o przekop Mierzei Wiślanej, to dowalił się do niego Szymon Hołownia. Uważa on, że takie idiotyczne przedsięwzięcia "przynależą do XX wieku". Jest już bardzo zacne grono krytyków przekopu: Kidawa - Błońska, Hołownia, podobno nawet Trzaskowski dołączył ostatnio... A my nadal nie wiemy kto zajumał białoczerwony słupek wkopany przez Kaczyńskiego!

W naszym ulubionym Onecie znaleźliśmy mrożący krew w żyłach tytuł: "Zasnął na ławce w Katowicach. Grozi mu kara 30 tys. zł. Czemu?". 
- No właśnie, czemu? - Zapytaliśmy samych siebie. - Czyżby znienacka faszyści dorwali się do władzy?
Na szczęście nie. Okazało się, że jakiemuś facetowi UFO spłatało przykrego psikusa. Wyrwało go z domowej kwarantanny w Bielsku - Białej, znietrzeźwiło i przerzuciło na ławkę w Katowicach. Biedaka obudzili policjanci... I teraz tłumacz się, człowieku! Skąd my to znamy? 

Minister zdrowia trafił pod wiaty warszawskich przystanków. W postaci plakatów na których prezentowany jako ewangelista Łukasz Sz. vel Szumo-wina. Otrzymaliśmy karkołomne zadanie by powiązać to jakoś z Rafałem Trzaskowskim... Wyręczył nas Borys Budka, który wyznał szczerze: "Brak Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich to może być początek końca PO"!

Teraz będzie trochę po angielsku. Od niejakiego czasu Donald Trump zadawał pytanie "Who is WHO"? Nareszcie znalazł odpowiedź. WHO to służka Chińczyków, która robi im dobrze za amerykańskie pieniądze. Stany zjednoczone zrywają relacje z tą organizacją i nie będą płacić składki. Rozumiemy Trumpa doskonale. My też nie lubimy płacić składek. O niebo lepiej być TW i samemu inkasować hajs.

Niezależny kandydat na prezydenta, Paweł Tanajno, powiedział coś z czym trudno się nie zgodzić: "Politycy są nowotworem trawiącym to państwo"! Prawda, że prawda?
A potem Tanajno ogłosił, że wkrótce powstanie nowy twór, partia o nazwie "Strajk Przedsiębiorców"...

Rafał Trzaskowski przebywał w Poznaniu i tam bardzo ładnie się wyraził: "Staję przed wami, by głośno powiedzieć władzy w Polsce, że mamy tego dość! Dzisiaj jest potrzebna po prostu pokora i praca. Ciężka praca, żeby się zastanowić nad tym co nas łączy". Ma pan Rafał rację, ale nam się wydaje, że to nieco zbyt ambitne. Zastanawianie się to naprawdę ciężka praca, nie każdy jest gotowy na taką mękę...

Jacek Kurski jest jak Murzyn na przejściu dla pieszych, pojawia się i znika... A właściwie znika i pojawia się. Co innego brat twórcy Kurwizji. Jarosław Kurski od 28 lat jest wierny Gazecie Wyborczej i ani razu nie zniknął!

Na koniec mały niby fejkniusik. Zmiany w radiowej "Trójce". Zniknie lista przebojów, a zastąpi ją ranking bólów i rozpaczy. Bóle i rozpacze bardziej pasują do mentalności Polaków niż jakieś tam przeboje. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na razie są trzy propozycje:
1. Ból Prezesa
2. Bul Komorowskiego
3. Rozpacz Hołowni nad Konstytucją
"Trójka" oczekuje na nowe propozycje, ale nie chodzi o takie przyziemne bóle jak np. ból zęba czy ból po kopie w jaja... Należy zgłaszać coś bardziej finezyjnego!

13 komentarzy:

 1. Bzdety bzdetami, lecz mnie dopadła ta "Ciężka praca, żeby się zastanowić..." więc zastanawiam się -czy można i czy warto jechać na wypoczynek nad polskie morze po tej awarii Czajki?
  a może jak już przekopią tą Mierzeję Wiślaną, to warszawskie g...użyźni też wodę morską sąsiadom?
  Proszę na mnie nie krzyczeć ....
  bo ja ciężko pracuje i TYLKO SIĘ ZASTANAWIAM :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mamy zamiaru na Ciebie krzyczeć, Aisab. Szanujemy ciężką pracę.
   Z tego co wiemy, g...o nie tylko użyźnia, ale również ociepla, więc może polskie morze straci opinię morza zimnego, która przyczepiła się do niego jak, nomen omen, g...o do koszuli?

   Usuń
  2. Dawniej nie wchodziłam do polskiego morza bo było zimne, a teraz nie wejdę w obawie aby mi się coś nie przykleiło do koszuli. A może by tak...pomyśleć o własnym morzu?
   Bóli to ci u nas pod dostatkiem;
   niczym mieczy pod Grunwaldem :)

   Usuń
 2. 4.Męka Pańska, że ciągle wszystko się zmienia...i jak tu być na czasie?
  katasta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już Marek Grechuta wspominał o tym śpiewająco:
   "Świat wokół ciebie się zmienia, zmieniają się pory roku.
   Stopy twe więzi ziemia, a oczy magia obłoków".

   Usuń
  2. To pocieszające że można jednak znaleźć coś trwałego...nawet jeżeli miałoby to być rozdarcie między niebem a ziemią ☁️�� to zawsze coś.
   katasta

   Usuń
 3. Ból TVPiS, że Trzaskowski i jego żona, nie posyłają dzieci na religię, a synka nawet do I Komunii nie dopuścili.
  Aha, jeszcze ból senatora Pęka, że nie ma globalnego ocieplenia i on w maju nos odmroził.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ból obstrukcyjny przy pracach nad ustawami, ale to pewnie podpada pod przyziemny...

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy "ból", czy "bul" robi karierę medialną. No i szum wokół Szumowskiego też.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj, Bojo.

  Nie wiem czemu, z Komorowskim kojarzył mi się do tej pory "bór";)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Po pierwsze: potrzebuję mocnych okularów. Zamiast "Duda z Morawieckim" przeczytałam "Dupa Mazowiecka" i nijak się to miało do reszty akapitu. Nawet jeśli miałaby to być miejscowość, wieś, czy celebrycka dyskoteka. No, nijak.
  Przed naszym blokiem na przystanku też sobie jakiś pancio spał smacznie na słoneczku. Teraz już wiem, że to UFO. Wczoraj nie wiedziałam i puls mu chciałam sprawdzać, durna ja.

  OdpowiedzUsuń
 8. niekończące się bzdety i ten nieznośny ból d....odnowicieli....:
  Nowa Solidarność,Nowy Świat(radio),nowa Trujka,nowe wybory,nowa kasa itepe,tylko Chór Wujów stary(w tym paru TW)i wielce zasłużony.
  na bosaka

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś mi się wydaje, że ból przypisany będzie na zawsze. Nadzieja została jeszcze w tych oczkach wodnych, w które będą wpadać...
  Serdeczności zasyłam

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli pojawiają się jakieś obrazki, to przysięgam, że ja nie mam z tym nic wspólnego. W ustawieniach zaznaczyłem stanowcze NIE dla obrazków!