poniedziałek, 22 czerwca 2020

Rozterki kandydatów. Rafał

Jak żyć, Panie Przewodniczący? Znowu zaczęli dziobać mnie tą Czajką. Myślałem, że smród dawno już się rozszedł, a tu nie... No przelały się ścieki, ale czy to tylko moja wina? Jeszcze bardziej winny jest Prezes! Ja często wyjeżdżam z Warszawy, a on cały czas siedzi w mieście... Nie dam sobie wmówić, że Prezes do kibla nie chodzi! Ja tam się nie znam, ale Władek K-K opowiadał kiedyś ile taka kaczka potrafi narobić...

Czepiają się też, że przywróciłem ulicy nazwę Armii Ludowej... Co w tym złego? Lud jest godny szacunku i mnie szczególnie bliski... Bez niego whisky kiepsko wchodzi... Ale czy zrozumie to ktoś, kto whisky nie pija?

W głowie się nie mieści co ten Andrzej wyrabia! Nie dość, że łamie konstytucję, to jeszcze ostatnio Śpiewaka ułaskawił... Nadal będzie Śpiewak bezkarnie po Warszawie łaził niczym Turnau po Krakowie (gdyby Turnau był łysy) i śpiewał: "A w Warszawie na Chmielnej znowu kradną dom"... Głośno tego nie powiem, ale łyse pały to niedobre ludzie są... Nawet Borys Budka... Niby swój chłop, ale jak rozkaz wyda, to ręka z parasolem sama do góry skacze...

Ależ pamiętliwa ta szczujnia Kurskiego! Przypomnieli o moich dżemowych zakupach na jarmarku... To było dwa lata temu! No faktycznie, kupowałem dżem zamiast defilować z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej... Wtedy chyba cztery słoiczki kupiłem... Limonkowy... Gruszkowy... Brzoskwiniowy... Truskawkowy...*** Takie smaki są najlepsze!

Całe szczęście, że ja nie jestem pamiętliwy... Zapomniałem, że byłem posłem, zapomniałem, że głosowałem przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego... Naprawdę nie jestem pamiętliwy! Nie pamiętam nawet kto mi wtedy kazał tak głosować... Tusk? Schetyna? Budka? A może jeszcze ktoś inny? 

Strasznie dużo roboty przy tym kandydowaniu... Ale nic to! Odbębnię jakoś dwie kadencje... Trochę prawo pozmieniam, konstytucję poprawię... A potem wrócę na stolec prezydenta Warszawy i spełnię swoje największe marzenie: udzielę ślubu parze jednopłciowej!

***Proszę nie myśleć, że LGBT to dżemy, a nie ludzie!

PS. Rozterek pozostałych kandydatów nie będzie.

27 komentarzy:

 1. Ha, prawie jakbym czytała kartkę z pamiętnika Dobrej Kobiety :)Może wizyta w Róży by się przydała kandydatowi, coby rozproszyć wszelkie dylematy? Bo przecież nie ma to jak wyciszenie podczas wyborczego zgiełku...I do tego jaka dezorientacja przeciwnika...
  Tylko że nie wiadomo którego...
  katasta227

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje się, że kandydat za śliczny jest do Róży. Za nim poszłoby wiele ateistek i kto wie co by z tego się porobiło!

   Usuń
 2. A czemu innych nie będzie? To dyskryminacja wyborcza!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tempora, o mores! To już nawet kandydatów dyskryminować nie wypada?

   Usuń
  2. Mnie też trochę szkoda, że nie będzie. Ale rozumiem. Bo skoro przypada tydzień na notkę (poprzednia była 16.06), a kandydatów jest 11, to wychodzi, że całość by się kończyła gdzieś koło września (albo nawet później uwzględniając sezon urlopowy). Kto wtedy będzie jeszcze pamiętał kto zacz ów pan Żółtek czy pan Witkowski ? :)

   Usuń
  3. Ja pana Żółtka zapamiętam. Zrobił na mnie dobre wrażenie. Chyba jako jedyny z kandydatów na debacie mówił to co naprawdę myśli.

   Usuń
 3. Chęć we mnie dżem-ie i łyskacza bym się z tym Panem napiła. Ale raczej nie pod Budką, tylko tak elegancko, w rękawiczkach i maseczce poniekąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważaj, Olitorio... Z doświadczenia wiem, że takie niedogolone typy bywają po alkoholu agresywne!

   Usuń
 4. Wad ten facet ma wiele, ale nie prześcignie Budynia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. radio Vox:"żona pana R.rada,że mąż taki biegły po francusku"...
   na salonach światowych,jak znalazł.Wiadomo,szkoła Geremka.
   na bosaka

   Usuń
  2. A jakie wady ma Budyń? Że jest mańkutem? Chcesz dyskryminować leworęcznych, Asmo?

   Usuń
  3. Jego podstawową wadą jest to, że rżnie głupa. Leworęczność mi nigdy nie przeszkadzała.

   Usuń
  4. A siedziałeś kiedyś przy weselnym stole mając po prawicy leworęcznego?

   Usuń
 5. Kiedyś nowe kadry wymieniające starszych kolegów z KRRiTV nazywano "pampersami" z racji młodego wieku. Tu jest sprawa poważniejsza, ci nie mają pampersów, a też robią w portki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że to co napisałeś nie obraża i nie odczłowiecza kogoś?

   Usuń
  2. Rafau,niektórym rzeczywiście kojarzy się z odchodami.Warszawiacy(z ratusza?)mają tendencje do szybkiego pozbywania się swoich smrodów,część spuszczają Wisłą,część wywożą na Mazury,bądź do Władka.
   Po Warszawce śmigała z powodzeniem córa Turnaua,Antonina.Szukała wraz z mężem odpowiedniej miejscówki na obalenie jakiegoś winka w miłym towarzystwie smakoszów.Rafau proponował okolice Czajki....,odpowiedź zainteresowanych:"Va te faire foutre,Rafau"
   na bosaka

   Usuń
  3. No dobrze, że to po francusku ten cytat …. :)
   To jest jednak porządny blog.

   Usuń
  4. Po francusku jakoś nie razi wulgarnością...

   Usuń
  5. prawda?czar francuskiego....Język elit europejskich od wieków,ta fachowość działa na wykształconych,młodych,no i kobiety...
   Znajomość języków ułatwia komunikację(sam znam nieźle dwa-od butów).
   Podejrzewam,że notka Szanownego G.pt."Licznik Pawłowicz-Suskiego"spłodzona w jakimś obcym języku byłaby szczytem elagancji,ale nie do każdego(Ej) dotarłby sens....
   koniec rozterek na temat kandydatów,wszystko jasne,trzeba się pogodzić z decyzją Donalda i przyklepać Andrzeja...
   zanućmy po staropolsku"Pan Duda,pan Duda i wszystko znów się uda"-jeszcze będzie normalnie,a Rafau?Czas wracać do zalanej Warszawy,gringo...
   na bosaka
   p.s.Gospodarzowi podziękowania za możliwość wypowiedzi...pa

   Usuń
  6. c.d.
   może być bez komentów:
   -Biedroń,wiosenna "choroba umysłowa"wg prof.Krzemińskiego
   -Hołownia,drugi pilot,"katolik"
   -Żółtek,menelowe 500+
   -Piotrowski,profesor,447,Europa Christi
   -Witkowski,mucha nie siada
   -Kosiniak-Kamysz,domowy tygrys,lekarz na całe zło
   -Jakubiak,patriota piwny
   -Tanajno,prywaciarz
   do widzenia
   na bosaka
   ,

   Usuń
 6. jednak...
  'Trzask-prask
  serce oszalało
  zwyciężaj Rafaelo.."
  prawie,jak za dobrych,starych czasów w "Piwnicy pod baranami"?To Krakusów(?)duma,śpiewał Gregory,a bordo i żytko serwowała Justyna...Sami porządni ludzie w tym Krakowie,nawet na Wawelu ich pełno.
  na bosaka

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze wypunktowałeś Rafała...
  Ale i tak o całe niebo lepszy od Adriana...
  Mój ci on :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety,ale Rafau opada słupek(poniżej 30%).Druga tura się oddala,być może to efekt diety-dżemy,no i stres związany z przymusowym powrotem do Warszawy,czyli koniec urlopowych bajdurzeń.Głos wyborcy:Raf,weź się wreszcie do roboty,ogarnij na razie stolycę,zaspokój potrzeby wszystkich spragnionych(dżem i łyski) mieszkanek i mieszkańców tego udręczonego smrodem i potopami miasta.Oni potrzebują gospodarza,ale przez duże G-ie,a nie gzymsika.Zostań Raf na swoich śmieciach,wśród swoich... .kulinaria.Ostatni gwizdek na wyrób soku z kwiecia czarnego bzu-super limonada i dodatek do piwa(bezalkoholowego) na upalne dni.Raf,już niedługo czeka cię kurs od Budki do Budy.Ruska już zajęta....
   na bosaka

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Rafał to będzie prezydent PSUJA;
   Polski po prostu nie stać na takiego
   prezydenta-psuja.
   Oby tylko Polacy w porę się opamiętali;
   Mój ci on NIE JEST;
   Prezydentem dla mnie może być A.Duda;
   może być Kosiniak-Kamysz;
   może być Hołownia; może być K. Bosak,
   byle nie Rafał;

   Usuń
  4. Rafał jest jeszcze na etapie rzeźbienia przez unijne siły postępowe.Przeciera się,nabiera szwungu...Obecnie trwa "cywilizowanie"społeczeństwa,żeby dojrzało do wartości europejskich.Większość narodu jeszcze nie dorosła ideowo,ale znając doświadczenie z Irlandii to kwestia 5-10 lat.
   na bosaka

   Usuń

Jeżeli pojawiają się jakieś obrazki, to przysięgam, że ja nie mam z tym nic wspólnego. W ustawieniach zaznaczyłem stanowcze NIE dla obrazków!